Telefon:
Waluta:
PLN

Reklamacje i zwroty

Opublikowano:

Informacja dla klienta

Przesyłki wysyłamy kurierem. Dokładamy starań by przesyłki były nadawane w dniu zamówienia lub następnego dnia roboczego, jednak czasem z powodu dużej ilości zleceń realizacja zamówienia może potrwać kilka dni.
Oprócz sklepu na Allegro, prowadzimy także sprzedaż w sklepie internetowym, stacjonarnym, oraz w hurtowni. Dla tego w wyjątkowych przypadkach, np w przypadku niedostępności towaru, lub wyprzedania partii realizacja może się przeciągnąć do 14 dni. W przypadku spraw pilnych, prosimy o kontakt telefoniczny w celu potwierdzenia natychmiastowej dostępności i możliwości szybkiej wysyłki.

Proszę zwrócić uwagę, że w przypadku zwrotów węży sprzedawanych na metry, odciętych z większej rolki, nie mają zastosowania przepisy o możliwości zwrotu towaru bez podania przyczyn w ciagu 14 dni.

Naturalnie w przypadku wadliwości towaru reklamacje załatwiamy w normalnym trybie, powyższe zastrzeżenie dotyczy jedynie sytuacji w której klient chciałby zrezygnować z zakupu już odciętego na jego zamówienie kawałka węża. Dlatego prosimy o przemyślane zakupy, a w razie wątpliwości o kontakt z naszymi doradcami.

Każda transakcja udokumentowana jest paragonem lub fakturą, której oryginał umieszczony jest w przezroczystej kopercie naklejonej na przesyłkę, razem z listem przewozowym. Prosimy o zachowanie tych dokumentów, ponieważ mogą okazać się niezbędne przy zwrocie lub reklamacji.

Opis procedury reklamacyjnej:

Możecie Państwo składać nam reklamacje dotyczące zawartej umowy pod adresem reklamacje@valvotec.pl lub w formie pisemnej na adres :

Firma Usługowo-Handlowa Valvo-Tec Dariusz Fronc
ul. Anny Walentynowicz, 20-328 Lublin.


Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej:

 •     imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego,
 •     dowód zakupu towaru
 •     datę stwierdzenia wady
 •     datę zawarcia Umowy stanowiącej podstawę reklamacji,
 •     przedmiot reklamacji, ze wskazaniem żądania Kupującego,
 •     wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację.


Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji zwrócimy sie do Państwa się o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie.
Reklamacje rozpatrujemy w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci. Odpowiedź na reklamację wysyłamy na podany przez Państwa adres e-mail bądź na adres poczty tradycyjnej.

Prawo konsumenta do odstąpienia od umowy:

W ciągu 14 dni od otrzymania nabytej rzeczy lub – w przypadku usług – zawarcia umowy, kupujący (konsument) może odstąpić od umowy bez podawania jakiejkolwiek przyczyny. W takim przypadku zwrócimy wszystkie otrzymane od Państwa płatności.
Aby odstąpić od umowy, należy złożyć nam stosowne oświadczenie woli, pisząc na adres e-mail:

reklamacje@valvotec.pl

lub w formie pisemnej na adres:

Firma Usługowo-Handlowa Valvo-Tec,
ul.Anny Walentynowicz 5,
20-328 Lublin


W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.


W każdym z tych przypadków zamieszczenie przez Państwa w korespondencji do nas numeru konta do zwrotu, znacznie przyspieszy całą procedurę.


Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
Proszę odesłać lub przekazać nam rzecz niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy (koszt przesyłki do naszej firmy).

Do przesyłki prosimy załączyć wzór odstąpienia od umowy, który znajduje się poniżej treści tej strony w formie PDF do pobrania

W przypadku odstąpienia od umowy sprzedawca nie ponosi kosztu odesłania towaru.

 

Brak możliwości odstąpienia od umowy:

Prawo odstąpienia od umowy zawartej w ramach Allegro nie przysługuje Kupującemu (konsumentowi) w odniesieniu do umów:

o świadczenie usług, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy, dotyczy to zwłaszcza przewodów zakutych końcówkami wg życzenia i o długości zamówionej przez klienta.

 • w której cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi przedsiębiorca nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy;
 • w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb; Dotyczy to zwłaszcza węży, rurek i przewodów
 • odcinanych z większej rolki, sprzedawanych na metry.
 • w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;
 • w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
 • w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;

Kontakt z nami jest możliwy pod następującymi numerami telefonów i adresami poczty elektronicznej:

 • Centrala: 81 745 02 70 , 81 745 03 41 valvotec@valvotec.pl
 • Finanse: 81 745 02 70 biuro@valvotec.pl
 • Sprzedaż Allegro: 665 854 972 janusz@valvotec.pl
 • Sprzedaż wezeizlacza.pl: 697 550 924 biuro@wezeizlacza.pl
 • Reklamacje i zwroty: reklamacje@valvotec.pl

Dane firmy:

Firma Usługowo-Handlowa Valvo-Tec Dariusz Fronc
ul. Anny Walentynowicz 5, 20-328 Lublin
Regon: 430 994 625 Nip:563 168 76 06
Zarejestrowana pod numerem 51895 w Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta Miasta Lublin.