Darmowy projekt nawodnienia

BEZPŁATNY PROJEKT SYSTEMU NAWADNIAJĄCEGO W OGRODZIE PRZYDOMOWYM


Do przygotowania projektu i wyceny nawadniania Zlecający zobowiązany jest dostarczyć, plan obiektu, informacje o rodzaju i parametrach źródła wody oraz wszelkie inne informacje, mogące mieć wpływ na wybór rozwiązania projektowego. Pomocne było by również przekazanie adresu nawadnianego obiektu do weryfikacji podkładu .


Plan obiektu
Projekt systemu nawadniającego będzie wykonywany na dostarczonym planie obiektu. Jego jakość zależy od dokładności odwzorowania na planie obiektu. Plan musi być wykonany w skali, z zachowaniem proporcji. Na rysunku muszą być widoczne kształty trawników, rabat, nawierzchni utwardzonych oraz określone obszary nawadniane oraz nienawadniane. Na planie należy również zaznaczyć miejsce przyłączenia do źródła wody i przepusty. Jeżeli przesłany rysunek nie jest wykonany w formacie CAD, to do poprawnego wyskalowania planu na rysunku muszą być umieszczone przynajmniej dwa, jak najdłuższe, charakterystyczne wymiary. Np. boki działki, lub boki budynku. Gdy przesłany plan jest zdjęciem odręcznego rysunku, zdjęcie musi być wykonane prostopadle do arkusza planu, bez zniekształcenia kształtu i wymiarów obiektu. Plan ogrodu może być dostarczony w postaci plików graficznych (.bmp; .jpg; .png; .tif i inne), .pdf lub pliku CAD .dwg.


Źródło wody
Podstawą wykonania projektu systemu są parametry źródła wody. Należy podać rodzaj źródła wody.
Gdy wykorzystujemy wodociąg należy podać:
• ciśnienie statyczne zmierzone na przyłączu przeznaczonym do podłączenia systemu [bar / atm.]
• zmierzoną wydajność (czas napełniania naczynia o znanej objętości) [m3/h lub l/min.]
• średnica wyprowadzonej rury
• rozmiar i rodzaj (GW/GZ) gwintu łączącego [cal]
• rozmiar wodomierza oraz jego przepływ nominalny odczytany na tarczy, gdy występuje wodomierz główny i podlicznik, to należy podać informacje o obu licznikach

pomiar


Gdy wykorzystujemy pompę należy podać:
• model pompy, lub wykres charakterystyki pracy
• głębokość lustra wody podczas pompowania
• średnicę rury tłocznej
• rodzaj i średnica przyłącza do systemu nawadniania
• długość rury doprowadzającej od lustra wody do przyłącza dla systemu
• rodzaj sterowania pompy (hydrofor, falownik, …)


W przypadku, gdy źródło wody nie zostało jeszcze określone (dotyczy np. obiektów dopiero projektowanych) przyjęcie parametrów źródła wody do nawodnienia leży po stronie Zlecającego.


Projekt systemu zostanie sporządzony na podstawie dostarczonych danych, w przypadku ich błędnego podania projektujący nie ponosi odpowiedzialności za działanie i wartość końcową inwestycji.
Wszystkie informacje robocze , techniczne i parametry ww. należy dostarczyć w formie pisemnej.
Każde zapytanie po przyjęciu do projektowania zostanie potwierdzone z wyznaczonym terminem wykonania. Nie ma możliwości przyspieszenia realizacji jeżeli warunki na to nie pozwalają .

Ponieważ wykonanie projektu zlecamy zewnętrznym specjalistom, zlecający projekt w maksymalnie dwóch przesłanych informacjach musi dostarczyć kompletne dla osoby projektującej dane, w przeciwnym wypadku zlecenie zostanie odrzucone. Niestety niema możliwości dokonywania uzgodnień i zmian w projekcie po przyjęciu danych do jego realizacji.

 

Nasi handlowcy udzielą wszelkich informacji na temat przygotowania danych, sposobu dokonania pomiarów, parametrów i właściwości urządzeń i komponentów.

Dariusz: dariusz@valvotec.pl  tel. 601 992 655

Piotr:     piotr@valvotec.pl      tel. 502 037 191

 

Zlecenie wykonania projektu zawierające wszystkie niezbędne dane oraz pliki graficzne należy przesłać e-mailem na adres:

biuro@wezeizlacza.pl

W temacie wiadomości proszę wpisać "BEZPŁATNY PROJEKT"

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl