Rura elastyczna podajnika pieca na pellet 60mm 1mZestaw z opaskami

Dostępność: Chwilowo niedostępny
Cena: 35,00 zł 35.00
ilość zestaw

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Elastyczna rura do podajnika pelletu

Rura służy do połączenia podajnika ślimakowego z piecem zasilanym pelletem.

Zestaw zawiera obejmy do zamocowania na króćcach. Wąż wykonano z odpornego na ścieranie elastycznego poliuretanu rozpiętego na spirali z pomiedziowanego drutu stalowego.

 

Użycie tego typu węża do podajnika, poza zapewnieniem mobilności stanowi także rodzaj zabezpieczenia przeciwpożarowego. W przypadku awarii spowodowanej brakiem dopływu powietrza do kotłowni lub zapchaniem zanieczyszczonego palnika, która skutkuje cofnięciem się ognia do podajnika pelletu, wąż spełnia rolę bezpiecznika. Płonące paliwo przepala wąż odcinając tym samym dostęp ognia do zasobnika. Ponieważ zjawisko „cofki” ciągu może wystąpić podczas silnego wiatru lub na przykład podczas otwierania drzwi do kotłowni, zwłaszcza z niesprawną lub niewystarczającą wentylacją nawiewną, dla zapewnienia możliwości szybkiej naprawy i sprawnego działania instalacji CO, zalecamy posiadanie w zapasie przynajmniej jednego kompletu niniejszego zestawu.

 

Skład zestawu:

  • Wąż poliuretanowy fi 60mm, 1mb
  • Obejmy ślimakowe 50-70mm

W razie konieczności zastosowania innej średnicy węża, prosimy o e-mailowy kontakt z nami na adres janusz @valvotec .pl  Wykonamy potrzebny zestaw i wystawimy aukcję.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl